خلاقیت تصویری درست مثل درک عمومی هنر از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین درس‌های کنکور هنر در کارنامه‌ی هر هنرآموز به شمار می‌آید. این درس ضریب پنهان دارد؛ به این معنی که تاثیرگذاری بیشتری از ضریب مشخص‌شده‌اش دارد. این درس که چهارمین درس در کنکور هنر است، داری ۲۰ سوال است که بیشتر از ۷۵ درصد آنها تصویر دارند. مطابق جدول ضرایب و زیرگروه‌ها، این درس برای تمام زیرگروه‌ها به جز زیرگروه پنج ضریب بالایی دارد که نشان‌دهنده‌ی اهمیت بسیار زیاد این درس است. اما لازم است هنرآموزان زیرگروه موسیقی نیز ضریب پنهان این درس را در نظر بگیرند و از برنامه‌ریزی مناسب برای مطالعه‌ی آن غافل نشوند.

مباحث این درس به شرح زیر است:
 خلاقیت تصویری >> شناخت عناصر و کیفیت‌های بصری / تجزیه و تحلیل آثار تصویری / مبانی رنگ / شناخت آثار گرافیکی و خط در گرافیک / مبانی و تحلیل آرم و نشانه‌سازی / شناخت مکاتب گرافیک و طراحی پوستر / پایه و اصول صفحه‌آرایی / ابزارشناسی / مبانی و شناخت آثار چاپ دستی / مبانی تصویرسازی / شناخت آثار هنرمندان و آثار تاریخی / سبک‌شناسی تحلیلی. 

با در نظر گرفتن تعداد زیاد و نامشخص بودن منابع کنکور هنر، کتاب‌های درسی اهمیت دوچندانی پیدا می‌کنند، در نتیجه خلاقیت تصویری یکی دیگر از درس‌هایی است که کتاب‌های درسی در آن نخستین پیشنهاد اساتید برای هنرآموزان است. از طرفی شایان ذکر است که پیشنهاد مدرسهٔ کا برای درس خلاقیت تصویری برای داوطلبان رشته‌های زیرگروه یک و دو استفاده از منابع آزاد در کنار کتاب‌های درسی است؛ چرا که با بررسی سوال‌های سال‌های اخیر، پررنگ بودن نقش منابع آزاد در این درس غیر‌قابل‌انکار است.

منابع درس خلاقیت تصویری و تجسمی

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها عضو خبرنامه کا شوید.

چطور میتونم کمکت کنم؟