خلاقیت موسیقی یکی از ناشناخته‌ترین درس‌ها برای هنر‌آموزان زیرگروه‌های یک تا چهار است. این درس که ششمین درس در کنکور هنر است، ۲۰ سوال دارد و از سه بخش اصلی تئوری موسیقی، سازشناسی و تاریخ موسیقی تشکیل شده است. این درس به دلیل تازگی مطالب، توسط بسیاری از هنر‌آموزان کنار گذاشته می‌شود. اما گفتنی است که در کنار درک عمومی ریاضی و فیزیک و ترسیم فنی می‌تواند به یک سه‌گانه‌ی ترازآور برای هنر‌آموز تبدیل شود. مطابق جدول ضرایب و زیرگروه‌ها، این درس برای تمام زیرگروه‌ها به جز زیرگروه پنج، ضریب یک دارد.

خلاقیت موسیقی در هر بخش به موسیقی کلاسیک غرب و موسیقی ایرانی می‌پردازد و در هر دو بخش مباحث تئوری موسیقی، تاریخ موسیقی و سازشناسی را دربرمی‌گیرد. مباحث این درس به شرح زیر است:

 خلاقیت موسیقی >> صوت‌شناسی و نت‌نگاری / دیرند و میزان / فواصل / گام / آکورد / اصطلاحات موسیقی کلاسیک / موسیقی دستگاهی ایران / موسیقی قدیم ایران / تاریخ موسیقی ایران / تاریخ موسیقی کلاسیک / سازهای موسیقی کلاسیک / سازهای موسیقی ایران.

پیشنهاد مدرسهٔ کا استفاده از کتاب‌های کمک‌ آموزشی برای این درس است. اما برای داوطلبان رشته‌های نوازندگی و آهنگسازی مطالعهٔ کتاب‌های درسی نیز به شدت توصیه می‌شود.

منابع درس خلاقیت موسیقی

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها عضو خبرنامه کا شوید.

چطور میتونم کمکت کنم؟