هنرآموز عزیز،


سلام

راهنما

در پایین همین صفحه بعد از مطالعه‌ی بخش راهنما بر روی دکمه شرکت در آزمون کلیک کنید و پس از ورود به سامانه بر روی دکمه  کلیک نمائید.

در باکس ظاهر شده از کد ملی به عنوان نام کاربری و گذرواژه استفاده کنید (بعد از ورود می‌توانید در قسمت پروفایل کاربری رمز عبور خود را تغییر دهید).

پس از ورود در منو سامانه بر روی آزمون ها کلیک کنید

در بخش ظاهر شده می‌توانید لیست آزمون‌های خود را مشاهده کنید.
همانطور که مشاهده می‌کنید، تاریخ و ساعت شروع آزمون درج شده و بخش قرمز رنگ نشان می‌دهد که زمان آزمون فرا نرسیده است. دقت کنید در زمان آزمون چند دقیقه قبل از شروع آزمون وارد این بخش شوید و به محض اینکه ساعت و دقیقه زمان آزمون فرا رسید، مرورگر خود را به‌روزرسانی کنید تا در بخش قرمز رنگ دکمه (شروع آزمون) فعال شود.
بر روی دکمه شروع آزمون کلیک نمائید تا آزمون برای شما آغاز گردد.

دقت کنید هر سوالی را که پاسخ می‌دهید، در بخش سمت راست تصویر بالا، رنگ دایره‌ی شماره سوال اگر سبز شد، یعنی پاسخ شما با موفقیت به سرور ارسال شده است. در صورتی که قرمز بشود یعنی پاسخ شما به سرور ارسال نشده است و برای رفع مشکل طبق زیر عمل نمائید:


* اتصال خود به اینترنت را بررسی کنید. عموماً زمانی که این اتفاق می‌افتد، اینترنت شما در آن لحظه دچار اختلال شده است. در صورتی‌که مشکل اینترنت حل شود سوالات قرمز بصورت اتوماتیک سبز و به سرور ارسال می‌شوند.
* سرعت اینترنت همراه اول یا ایرانسل در حالت عادی کافی می‌باشد، اگر در لحظه‌ی آزمون دچار اختلال نشود نیازی به حضور شما در کافی‌نت یا … نیست.
* در صورتی که از اینترنت وای‌فای استفاده می‌کنید، ترجیحاً اعضای خانواده در زمان آزمون به شبکه وای‌فای وصل نباشند و حتماً دقت کنید هیچ نوع فیلترشکنی در زمان آزمون فعال نباشد.
مشکلات مرورگر
با توجه به بخش آبی رنگ پایین صفحه تصویر بالا، در صورتی‌که تناقضی در تعداد پاسخ‌های نمایش داده شده با پاسخ‌های علامت زده خود مشاهده نمودید یا سوالات علامت زده شما همچنان قرمز بودند،
برای رفع مشکل یا مرورگر خود را تغییر دهید یا یک‌بار پنجره مرورگر را بسته و مجدداً سایت را باز و به بخش آزمون مراجعه نمائید.
تا زمانی که دکمه پایین صفحه (پایان آزمون) را نزنید بارها می‌توانید مرورگر خود یا حتی دستگاه خود (کامپیوتر، موبایل، تبلت) را حین آزمون تغییر دهید.
و در نهایت توصیه می‌شود که با لپ‌تاپ یا کامپیوتر آزمون را انجام دهید، در غیر اینصورت حتماً چند مرورگر مختلف در دستگاه خود از قبل نصب داشته باشید. مرورگرهای توصیه شده کامپیوتر و موبایل هم گوگل کروم و فایرفاکس می‌باشند.

با آرزوی موفقیت در آزمون برای شرکت در آزمون روی دکمه‌ی زیر کلیک نمائید.