مشاورهٔ کنکور هنر  1403

یک راه سخت، یک راه‌حل ساده

درس خواندن یک استعداد نیست، یک تکنیک است.

درس خواندن برخلاف آنچه بسیاری فکر می‌کنند، یک استعداد نیست. بلکه یک تکنیک است. بنابراین اگر فکر می‌کنید مغز شما برای یادگیری درس‌های حفظی ساخته نشده یا توانایی مواجه با مسئله‌های درس‌های حل‌کردنی را ندارد، اشتباه می‌کنید. همه‌ٔ این‌ها اگر به روش درست انجام شود، امکان‌پذیر است. طبیعتاً بخشی از این روش در کلاس‌ها به شما یاد داده می‌شود. اما بخش دیگر باید استمرار داشته باشد و به طور مرتب تکرار، تمرین و پیگیری شود. مسئله این است که شما باید با توجه به توانایی‌هایتان روشی را انتخاب کنید که مناسب شخص خودتان باشد و نه لزوماً روشی که همه از آن استفاده می‌کنند. این روش، توسط مشاور، پیش پای شما گذاشته می‌شود.

زیاد درس نخوانید، با برنامه بخوانید.

از همه مهم‌تر، شما در سال کنکور به یک برنامه نیاز دارید تا به زندگی و درس خواندنتان نظم بدهد. نوشتن برنامه به نظر کار آسانی است، اما نکته‌ی مهم این است که نتیجه‌ی این برنامه قرار است چه باشد؟ شما امسال برای آزمون و خطا و نتیجه‌های احتمالی وقت ندارید و این برنامه‌ریزی باید با در نظر گرفتن نقاط قوّت و ضعف شما انجام شود. پس بهتر نیست که برنامه‌ریزی را به دست کسی بسپارید که متخصّص آن است و سال‌ها برای صدها هنرآموز این کار را با موفقیّت انجام داده است؟

مدرسه‌ٔ کا دو بسته‌ی متفاوت برای مشاوره کنکور هنر در نظر گرفته تا هر فرد بتواند با توجه به نیاز خود از مشاوران حرفه‌ای بهره ببرد. هر دوی این طرح‌ها به نحوی برنامه‌ریزی شده‌اند تا شما را به هدف برسانند، تفاوت تنها در نوع مسیر است نه در محتوا.

مشاور مدرسهٔ کا چه چیزهایی به ما یاد می‌دهد؟

♣ روش‌های درست درس‌خوانی، خلاصه‌نویسی، حاشیه‌نویسی، تیترخوانی و تصویرخوانی ♣
♣ کارنامه‌خوانی و بررسی نقاط قوّت و ضعف هنر‌آموز ♣
♣ رفع کاستی‌های تندخوانی بدون بازده یا کندخوانی ♣
♣ روش‌های درست تست‌زنی و زمانبندی برای آزمون ♣
♣ برنامه‌ریزی ساعتی ♣
♣ تحلیل آزمون ♣